Mi a titok, amire az etetőrakéta használata kapcsán érdemes tudatosan összpontosítani, ezáltal nagyban növelve a pontyhorgászat sikerrátáját? Mikor célszerű egyáltalán használni az eszközt, és mik a beszerzésének legfontosabb tippjei? A cikkben ezeké a kérdéseké lesz a főszerep, természetesen a hozzájuk köthető válaszokkal együtt.
Hogyan segítheti a horgászat eredményességét az etetőrakéta használata?
A békéshalas horgászatok többségénél ha az ember etet, akkor van hala, ha nem, akkor nincs. Bár a mondás talán túlzott egyszerűsítésnek hat, az etetőrakéta használata leginkább ehhez az íratlan szabályhoz köthető.
Hozzátéve, hogy az etetés minősége és pontossága szintén döntően képes befolyásolni a halfogások esélyét. A címben említett eszköz alkalmazására azért érdemes törekedni, hogy akár 60-80 méteren vagy még nagyobb távokon célzott etetést tudjunk kialakítani.
Olyankor is, amikor az etetéshez használt magvak és szemes takarmányok állaga nem teszi lehetővé, hogy azokat a normál etetőkosaras módszerrel juttassuk a vízbe. Ebben rejlik tehát a célzott használat hozzáadott értéke.
Melyik típusú horgászatoknál lehet célravezető az etetőrakéta használata?
Elsősorban a pontyra, valamint az amurra történő horgász módszereket kell kiemelni. Mindkét célhalnál elengedhetetlen feltétele a halfogásnak a precíz etetés. Viszont nem feltétlenül könnyű ezt 50 méter feletti távolságokon kivitelezni.
Ezért az etetéshez használt kellékek között a rakéta beszerzése is abszolút kézenfekvő lehetőséget jelenthet. Hiszen a segítségével a pelletek, a kukorica, a tigrismogyoró vagy a kisebb-nagyobb bojlik is koncentráltan egy helyre dobhatók.
Így partról horgászva, etetőhajó nélkül is terülj-terülj asztalkám alakítható ki a halak számára. Méghozzá koncentráltan, a vízterület leginkább ígéretesnek tűnő helyein. Amivel megteremthető a kapások érkezésének esélye, hiszen innentől már csak rá kell dobni az etetésre a megfelelő csalival.
Mire érdemes figyelni az eszköz beszerzése során?
A méretre, a kialakításra, valamint az anyagminőségre. A méret értelemszerűen azt fogja befolyásolni, hogy egy-egy dobásnál milyen mennyiségű kaját tudunk bejuttatni. Úgy kell választani, hogy a dobások ne terheljék túl az etető botunkat, és a pontosság is megmaradjon.
Az anyagminőség azért fontos, mert az eszköz fokozott terhelésnek lesz kitéve. Erőteljes dobások, csattanások a víztükrön, tucatnyi alkalommal is akár egy-egy horgászat alatt. Ezért minőségi műanyagból, precíz illesztésekkel kell összeállnia.
Ami pedig a kialakítást illeti, minél áramvonalasabb a rakéta, annál könnyebb lesz vele célzottan dobni.
Az etetőrakéta használatának legfontosabb gyakorlati tippjei
Ahogy a minőségi horgászfelszerelések mindegyike, úgy az etetőrakéta is igényelhet némi gyakorlást a használatát illetően. Azzal együtt, hogy ugyanúgy kell vele dobni, mint egy normál fenekezős vagy feeder szerelékkel.
Egy erős horgászbot, orsó és főzsinór végszerelékeként kell a damilra erősíteni. Meg kell tölteni az eszközt, majd kinyitni az orsó felkapó karját, a botot a váll mögé fordítani, kinézni a dobás helyét, koncentrálni, majd egy határozott mozdulattal eldobni az eszközt.
Némi gyakorlás után a mozdulat rutinná formálódhat, ezzel együtt pedig a pontosság is megérkezhet, ami a halfogás sikerének esélyét is nagyban növelheti.