Vitán felül az etetőanyag tudatos választása és előkészítése számít az egyik legfontosabb lépésnek annak érdekében, hogy a pontyra, amurra, keszegfélékre vagy egyéb békés halakra történő horgászat eredményes legyen.
Ennek szellemében vesszük át a cikkben azokat a lényeges szempontokat, amelyekre erősen javasolt figyelni a beszerzésnél, illetve a vízparton, egyrészt az előkészítés során, majd pedig használat közben.
Milyen tulajdonságok számíthatnak igazán etetőanyag választásnál?
Mindenekelőtt az összetétel az, ami a legfontosabb tényezőként befolyásolhatja a választást. Kulcsfontosságú tényező az etetőanyag színe, amelyet mindenképp érdemes a körülményekhez igazítani. Vagyis lényeges, hogy az aktuális évszak, időjárás, illetve víztípus adottságaihoz mérten történjen a választás. Az sem mindegy, hogy az összetétel és állag szempontjából apró magvakkal dúsított vagy szimpla homogén “kajáról” van-e szó.
Ezeket egytől egyig célszerű megfontolni, amikor a közelgő pecák előtt meg szeretnénk oldani a jó minőségű etetőanyag beszerzést. Persze akad néhány praktikus szempont, amelyekre figyelve könnyebb kiszúrni a minőséget.
Miről ismerhető fel másodpercek alatt a minőségi etetőanyag?
Az összetétel, az állag alapvetően meghatározó. Vagyis sok mindent megtudhatunk pusztán abból is, ha a kiszemelt keverék adatlapján utánaolvasunk annak, milyen alapanyagok, a halak számára ízletes táplálékok, illetve aromák és adalékok vannak jelen a tasak tartalmában. Nem elhanyagolható tényező természetesen a gyártó kiléte sem. Többek között a Haldorado, a Serie Walter vagy a TOP MIX etetőanyagok különféle változatai kapcsán elmondható, hogy számos helyzetben eredményezhet pörgős horgászatot az alkalmazásuk.
Mindazonáltal erősen javasolt úgy gondolkodni, hogy a kivitelezni kívánt módszerhez mérten történik a keverék kiválasztása. Mindjárt kifejtjük, milyen szempontok mentén lehet lényeges mindez.
Amiért megéri az etetőanyag választását a horgász módszerhez igazítani
Amikor etetőanyag segítségével igyekszünk a horgász helyre csalogatni a halakat, sokféle módszer kivitelezése lehet a célunk. Elképzelhető például az úszós horgászat többféle módon, de a fenekezős peca feeder, hagyományos vagy akár bojlis ágainál is szóba jöhet az etetés.
Gondoljuk tehát alaposan át a beszerzés előtt, hogy milyen és mekkora halakra szeretnénk horgászni. Mérjük fel előzetesen ezeknek a halaknak a várható táplálkozási szokásait, hogy a vízoszlop mely rétegeiben esznek, illetve milyen ízek, aromák, színek válthatják ki a kapást tőlük.
Nagyon fontos tehát, hogy igazítsuk a pecához a keverék kiválasztását, nagyban elősegítve ezáltal a horgászat eredményességét.
A beszerzésen túl a tudatos bekeverés, illetve előkészítés is sokat számít
A horgászat minőségi eszközeinek és kiegészítőinek a beszerzését megcélozva íratlan aranyszabály, hogy a tudatos etetőanyag beszerzése csak félsiker. Legalább ennyire fontos az is, hogy utána mi történik a keverékkel. Például erősen javasolt odafigyelni a bekeverés módszerére és arányaira. Járjunk utána vagy tapasztaljuk ki, hogy mennyi víz hozzáadásával, illetve milyen keveréssel hozhatjuk ki a legtöbbet az adott készítményből!
Ha pedig ezzel megvagyunk, ne hagyjuk ki a képletből a rostálást! A kellően homogén, ideális állagú etetőanyag fog ugyanis a vízben egyenletesen bontani, hatékonyan felkeltve a halak érdeklődését.